Kategoria Trasy spływów

Spływ Joniec - Pomiechówek

Spływ kajakowy od Jońca do Pomiechówka

Spływ kajakowy od Jońca do Pomiechówka rzeką Wkrą to jeden z najpopularniejszych odcinków wśród osób, które chcą wolny czas spędzić na wodzie. Bliskość Warszawy oraz bardzo dobry dojazd do Pomiechówka sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na taką wyprawę. Czysta i płytka latem rzeka zdecydowanie nadaje się na spływy rodzinne z małymi dziećmi, a rezerwat krajobrazowy „Dolina Wkry”, położony wzdłuż rzeki Wkra między Szczypiornem, a Kosewkiem jest jedną z najciekawszych atrakcji przyrodniczych na tym odcinku. Na pokonanie 26 km musimy przeznaczyć w zależności od własnych potrzeb, możliwości i umiejętności od 6 do 8 godzin. Wytrawni kajakarze powinni przepłynąć tą trasę w 5 godzin.

Dla tych, dla których 26 kilometrów to za dużo, proponujem...

Czytaj więcej

Spływ kajakowy trzema rzekami: Wkra – Narew – Wisła

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na spływ kajakowy trzema rzekami: Wkrą, Narwią i Wisłą. Proponowana przez nas trasa jest bezpieczna, sprawdzona i wielokrotnie opływana przez całą naszą ekipę i zaproszonych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że może gdzieś wewnątrz Was pojawić się pewna obawa przed tymi rzekami spowodowana różnymi opowiadaniami o wielkich wirach i innych niestworzonych rzeczach. Jednak czas najwyższy zerwać z tymi stereotypami. Wisła i Narew to takie same rzeki jak Wkra, jedyne co ich różni to szerokość, głębokość i nieco szybszy – bardziej przyjemny nurt. Płynąc w kamizelkach asekuracyjnych i zgodnie z wszystkimi udzielonymi przez nas wskazówkami, z całą pewnością możecie czuć się bezpiecznie...

Czytaj więcej

Spływ kajakowy od Pomiechówka do Modlina Twierdzy

Spływ kajakowy od Pomiechówka do Modlina Twierdzy jest ostatnim etapem spływu rzeką Wkrą – tak na dwie, trzy godziny. Odcinek ten umożliwia pokonanie ostatnich, bardzo malowniczych  kilometrów Wkry oraz  przepłynięcie kilka kilometrów rzeką Narew. Mimo, że jest to jedna z najciekawszych widokowo tras kajakowych w tej części Mazowsza, to  mało kto na nią zwraca uwagę. Większość wybiera górną część rzeki Wkry od Sochocina, Glinojecka, Bolęcina, Jońca, czy Borkowa.

0 km Pomiechówek, początek spływu
Kajaki najlepiej zwodować na prawym brzegu rzeki przed mostem na drodze krajowej Nowy Dwór Mazowiecki – Serock. Przed nami bardzo malownicza trasa, więc zalecamy zabrać ze sobą sprzęt fotograficzny.

0,3 km Pomiechówek, most kolejowy
Po niespełna 300 metrach m...

Czytaj więcej
Spływ kajakowy od Sochocina do Jońca

Spływ kajakowy od Sochocina do Jońca

Dla początkujących kajakarzy i rodzin z dziećmi szczególnie polecamy spływ kajakowy od Sochocina do Jońca. Ten odcinek rzeki Wkry niemal zupełnie pozbawiony jest większych przeszkód, dużych bystrzy  i ostrzejszych zakrętów. Jedyna przeszkoda jaka nas czeka to mała przenoska na elektrowni w Bolęcinie. Na trasie spływu mamy ogromne szanse na spotkanie zimorodka, kaczek, czapli czy wydry, kryjących się zazwyczaj w czystej wodzie lub w oczeretach (nadbrzeżnej roślinności). Dookoła znajdują się pola, łąki i sporadycznie lasy. Na pokonanie 17,5 km musimy przeznaczyć w zależności od własnych potrzeb, możliwości i umiejętności od 4 do 6 godzin. Wytrawni kajakarze powinni przepłynąć tą trasę w 3,5 godziny.

0 km Sochocin, wodowanie kajaków
Spływ rozpoczynamy z...

Czytaj więcej