Kategoria Trasy spływów

Spływ kajakowy trzema rzekami: Wkra – Narew – Wisła

Zapraszamy wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku na spływ kajakowy trzema rzekami: Wkrą, Narwią i Wisłą. Proponowana przez nas trasa jest bezpieczna, sprawdzona i wielokrotnie opływana przez całą naszą ekipę i zaproszonych klientów. Zdajemy sobie sprawę, że może gdzieś wewnątrz Was pojawić się pewna obawa przed tymi rzekami spowodowana różnymi opowiadaniami o wielkich wirach i innych niestworzonych rzeczach. Jednak czas najwyższy zerwać z tymi stereotypami. Wisła i Narew to takie same rzeki jak Wkra, jedyne co ich różni to szerokość, głębokość i nieco szybszy – bardziej przyjemny nurt. Płynąc w kamizelkach asekuracyjnych i zgodnie z wszystkimi udzielonymi przez nas wskazówkami, z całą pewnością możecie czuć się bezpiecznie...

Czytaj więcej

Spływ kajakowy od Pomiechówka do Modlina Twierdzy

Spływ kajakowy od Pomiechówka do Modlina Twierdzy jest ostatnim etapem spływu rzeką Wkrą – tak na dwie, trzy godziny. Odcinek ten umożliwia pokonanie ostatnich, bardzo malowniczych  kilometrów Wkry oraz  przepłynięcie kilka kilometrów rzeką Narew. Mimo, że jest to jedna z najciekawszych widokowo tras kajakowych w tej części Mazowsza, to  mało kto na nią zwraca uwagę. Większość wybiera górną część rzeki Wkry od Sochocina, Glinojecka, Bolęcina, Jońca, czy Borkowa.

0 km Pomiechówek, początek spływu
Kajaki najlepiej zwodować na prawym brzegu rzeki przed mostem na drodze krajowej Nowy Dwór Mazowiecki – Serock. Przed nami bardzo malownicza trasa, więc zalecamy zabrać ze sobą sprzęt fotograficzny.

0,3 km Pomiechówek, most kolejowy
Po niespełna 300 metrach m...

Czytaj więcej
Spływ Joniec - Pomiechówek

Spływ kajakowy od Jońca do Pomiechówka

Spływ kajakowy od Jońca do Pomiechówka rzeką Wkrą to jeden z najpopularniejszych odcinków wśród osób, które chcą wolny czas spędzić na wodzie. Bliskość Warszawy oraz bardzo dobry dojazd do Pomiechówka sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na taką wyprawę. Czysta i płytka latem rzeka zdecydowanie nadaje się na spływy rodzinne z małymi dziećmi, a rezerwat krajobrazowy „Dolina Wkry”, położony wzdłuż rzeki Wkra między Szczypiornem, a Kosewkiem jest jedną z najciekawszych atrakcji przyrodniczych na tym odcinku. Na pokonanie 26 km musimy przeznaczyć w zależności od własnych potrzeb, możliwości i umiejętności od 6 do 8 godzin. Wytrawni kajakarze powinni przepłynąć tą trasę w 5 godzin.

Dla tych, dla których 26 kilometrów to za dużo, proponujem...

Czytaj więcej
Spływ kajakowy od Sochocina do Jońca

Spływ kajakowy od Sochocina do Jońca

Dla początkujących kajakarzy i rodzin z dziećmi szczególnie polecamy spływ kajakowy od Sochocina do Jońca. Ten odcinek rzeki Wkry niemal zupełnie pozbawiony jest większych przeszkód, dużych bystrzy  i ostrzejszych zakrętów. Jedyna przeszkoda jaka nas czeka to mała przenoska na elektrowni w Bolęcinie. Na trasie spływu mamy ogromne szanse na spotkanie zimorodka, kaczek, czapli czy wydry, kryjących się zazwyczaj w czystej wodzie lub w oczeretach (nadbrzeżnej roślinności). Dookoła znajdują się pola, łąki i sporadycznie lasy. Na pokonanie 17,5 km musimy przeznaczyć w zależności od własnych potrzeb, możliwości i umiejętności od 4 do 6 godzin. Wytrawni kajakarze powinni przepłynąć tą trasę w 3,5 godziny.

0 km Sochocin, wodowanie kajaków
Spływ rozpoczynamy z...

Czytaj więcej