Spływy jednodniowe w sobotę, niedzielę lub też w tygodniu rzeką Wkrą, Narwią lub Wisłą cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tę formę aktywnego wypoczynku wybierają osoby indywidualne, rodziny, a także grupy znajomych. Spływy jednodniowe nie wymagają wielkich planów i przygotowań. Na taką wyprawę kajakową można zdecydować się z dnia na dzień. Rzeka Wkra jest rzeką płytką, malowniczą i oddaloną zaledwie 40 kilometrów od Warszawy.

Nasza wypożyczalnia kajaków oferuje kilka zróżnicowanych tras na spływy kajakowe Wkrą Narwią i Wisłą. W zależności od doświadczenia oferujemy spływy krótsze i dłuższe zróżnicowanymi trasami. Jednodniowe spływy kajakowe obsługujemy przez cały rok. A więc jesienią, zimą i wiosną. Jednak to lato cieszy się największą popularnością. To właśnie wtedy można zatrzymać się na plaży, odpocząć i wykąpać się w czystej Wkrze, czy Narwi.

Harmonogram spływów jednodniowych

Każdego dnia, a więc od poniedziałku do niedzieli proponujemy następujące trasy spływów jednodniowych Wkrą, Narwią i Wisłą:

godz. 9:00

 • Spływ Narwią i Wisłą z Modlina Twierdzy do Wyszogrodu.
  Cała trasa liczy ok. 36 km i jest przeznaczona dla kajakarzy, którzy są już opływani. Średnia prędkość płynięcia kajakiem na Wiśle wynosi ok. 6 km/h. Zatem na pokonanie całego szlaku należy przeznaczyć minimum 6 godzin. Trasę można skrócić dopływając do: Smoszewa -14,5 km, Wychódźca – 20 km lub Czerwińska – 28 km.

godz. 9:30

 • Spływ Wkrą z Jońca do Pomiechówka.
  Jest to najbardziej popularny odcinek rzeki Wkry wśród naszych klientów. Jest to również jeden z najładniejszych, a zarazem bardzo urozmaiconych odcinków tej rzeki. Odległość od Jońca do Pomiechówka wynosi ok. 26 km. Na pokonanie tych kilometrów spokojnym tempem należy przeznaczyć sobie minimum 6 godzin. Przy wyższym stanie wody płynie się szybciej, przy niższym trochę wolniej. Trasa zalecana dla osób wytrwałych i takich, którzy pierwsze kilometry w kajaku mają już za sobą.
 • Spływ kajakowy z Borkowa do Pomiechówka.
  Miejscowość Borkowo znajduje się 11 km poniżej Jońca, a więc częściowo jest to ta sama trasa co powyżej, ale skrócona o 11 km. Na pokonanie 16 km do Pomiechówka należy zarezerwować sobie min. 3-4 godziny. Spływ ten można wydłużyć o 8 kilometrów i dopłynąć do plaży w Modlinie. Na trasie z Borkowa do Pomiechówka znajdują się dwa progi wodne i jedno bystrze na które należy zwrócić szczególną ostrożność. Odcinek ten polecamy zarówno początkującym, jak i zaawansowanym kajakarzom.
 • Spływ kajakowy trzema rzekami: Wkrą Narwią i Wisłą.
  Trzy rzeki i trzy różne przygody. Trasa niezwykle malownicza, a widoki miejscami zapierają dech w piersiach. Można tu spotkać szereg rzadkich roślin, dzikie ssaki, gady, płazy i mnóstwo gatunków ptaków. Od Pomiechówka do Narwi mamy zaledwie 4 kilometry, dalej płyniemy rzeką Narew przez 5,5 km i wpływamy na Wisłę. Wisłą do pokonania mamy 13,5 km. Spływ trzema rzekami polecamy kajakarzom, którzy wiedzą do czego służy wiosło i potrafią sobie poradzić w trudnych warunkach. Po drodze nie ma żadnych przeszkód. Należy jednak liczyć się z silnym wiatrem.

godz. 11:00

 • Spływ kajakowy Wkrą ze Śniadówka do Pomiechówka.
  Idealna propozycja dla rodzin z dziećmi. Trasa liczy sobie zaledwie 10 km i na jej pokonanie należy zarezerwować minimum 3-4 godziny. Po drodze w Kosewku znajduje się bardzo ładna piaszczysta plaża.
 • Spływ kajakowy Wkrą i Narwią ze Śniadówka do Twierdzy Modlin.
  Od kilku lat 1 stycznia każdego roku ok. godz. 10:00 na ten szlak wyrusza grupa kajakarzy, która właśnie w ten sposób chce przywitać nowy rok i rozpocząć sezon kajakowy. Trasa niezwykle malownicza i bardzo urozmaicona. Całość liczy 18 km. Po drodze należy zwrócić uwagę na bystrze pod mostem w Kosewku, dalej nie ma już żadnych przeszkód. Na pokonanie całego odcinka należy zarezerwować sobie min. 4 godziny. Chociaż są tacy, którzy potrafią całość przepłynąć w niespełna 2 godziny.

godz. 12:30

 • Spływ kajakowy Wkrą i Narwią ze Szczypiorna do Modlina.
  Dwie rzeki i 14 km przygody. Po drodze mamy Rezerwat Dolina Wkry, kilka piaszczystych plaż i niesamowity widok na Twierdzę Modlin. Na całej długości można rozkoszować się przyrodą. Na pokonanie trasy należy zarezerwować sobie minimum 3 godziny. Idealny odcinek dla początkujących i rodzin z dziećmi.
 • Spływ kajakowy z Pomiechówka do Twierdzy Modlin.
  Zaledwie 8 kilometrów i ok. 2 godzin płynięcia. Trasa dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu, a chcieliby aktywnie spędzić swój wolny czas nad wodą. Idealna dla początkujących i dla rodzin z dziećmi. Na Wkrze można spotkać zimorodka, sarny, jelenie i dzikie kaczki. Nad Narwią szybują bieliki, na drzewach siedzą czaple, a na wodzie pływają łabędzie. Dla tych którzy chcieliby wydłużyć trasę o 2 kilometry informujemy, że jest taka możliwość. Spływ można rozpocząć w Kosewku.

Informacje ogólne

To zaledwie kilka najbardziej popularnych, ale zarazem ciekawych przyrodniczo i malowniczych tras kajakowych. Podane godziny dotyczą zapisów indywidualnych. W przypadku grup składających się z kilkunastu osób jesteśmy w stanie dopasować inną godzinę i dowolnie wybraną trasę. Z naszej strony zapewniamy kajaki, kamizelki asekuracyjne, wiosła, a także przewóz osób. W myśl prawa nie jesteśmy organizatorem spływów. Działamy jako wypożyczalnia kajaków. Organizatorem w tym przypadku jest zawsze osoba rezerwująca spływ na określonej trasie. Aby zarezerwować spływ na odpowiednią godzinę należy zapoznać się z naszym cennikiem, regulaminem i zadzwonić na nr 601397791.