W odpowiedzi na liczne pytania, czy można pływać kajakiem jesienią, zimą i wczesną wiosną? Odpowiadamy tak i zapraszamy na całoroczne spływy kajakowe rzeką Wkrą. Przez wiele minionych lat utarło się powiedzenie, że kajakiem można pływać tylko latem, a zimą jeździć na nartach. My od dawna staramy się przekonywać, że kajakiem można pływać również jesienią, zima i wiosną. Odpowiednie nastawienie oraz właściwy ubiór to oczywiście podstawa do tego, by w pełni poczuć komfort i zadowolenie z takiej wyprawy. Pływanie kajakiem przez cały rok nie tylko wpływa pozytywnie na zdrowie, ale pozwala również zobaczyć to, czego na co dzień człowiek nie jest w stanie dostrzec. Wystarczy tylko przełamać się i to co prezentujemy na poniższych zdjęciach, będzie w Waszym zasięgu. Dysponując ogromnym doświadczeniem, bardzo chętnie udzielamy wskazówek i cennych uwag.

Poniżej przygotowaliśmy kilka przykładowych, a zarazem najbardziej popularnych i malowniczych tras, które obsługujemy przez cały rok, jednak nie są to jedyne trasy…

 1. Borkowo – Pomiechówek.
  Trasa spływu liczy niespełna 16 km i prowadzi przez bardzo malowniczy odcinek rzeki Wkry, w tym przez rezerwat przyrody Dolina Wkry. Na pokonanie całej trasy należy przeznaczyć ok. 4-5 godzin.
 2. Śniadówko – Pomiechówek.
  Jest to idealna trasa dla rodzin z dziećmi oraz dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kajakami. Całość liczy niespełna 10 km i również prowadzi przez jeden z ładniejszych polodowcowych odcinków rzeki. Na spływ ze Śniadówka do Pomiechówka należy zarezerwować sobie 2-3 godziny.
 3. Pomiechówek – Modlin Twierdza.
  Płynąc z Pomiechówka do Modlina Twierdzy przy odrobinie szczęścia mamy możliwość zobaczyć zimorodka, czaplę siwą, czy nawet bielika szybującego nad Narwią. Osoby wypożyczające kajaki płyną końcowe 4 km rzeką Wkrą i 4 km rzeką Narew. Na spływ kajakowy z Pomiechówka do Modlina Twierdzy należy zarezerwować sobie ok. 2 godziny.

Informacje praktyczne:

 1. Zapewniamy wypożyczenie sprzętu kajakowego i przewóz osób na określonych powyżej odcinkach.
 2. Uczestnicy płyną samodzielnie i na własną odpowiedzialność oraz ponoszą pełną odpowiedzialność za wypożyczony sprzęt.
 3. Oferujemy kajaki polietylenowe: dwuosobowe typu ProTour 470 i Vista oraz jednoosobowe typu Traper i Trek (kajak ze sterem).
 4. Należy ze sobą zabrać obowiązkowo ubranie na zmianę oraz opcjonalnie: worki foliowe na śmieci i ew. na mokrą odzież, worki wodoodporne (kajakowe) na rzeczy, filtry przeciwsłoneczne, pokrowiec wodoodporny na komórkę i inne dokumenty, ręcznik, odpowiednie obuwie, okulary przeciwsłoneczne, czapkę, rękawiczki, jasna koszulka z długim rękawem najlepiej bawełniana, kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową, aparat fotograficzny, papier toaletowy lub mokre chusteczki, jedzonko wg uznania, dokumenty, pieniądze, telefon komórkowy i inne wg potrzeby.
 5. Zapraszamy rodziny z dziećmi, grupy znajomych, osoby indywidualne oraz tych wszystkich którzy chcą poznać walory turystyczne i krajobrazowe rzeki Wkry.
 6. Aby zarezerwować kajak, należy zadzwonić pod nr 601 397 791 i podać wybrany odcinek. Potwierdzenie wypożyczenia kajaka wraz z dokładnym miejscem zbiórki wysyłane jest sms-em.

Tak wyglądają nasze całoroczne spływy kajakowe Wkrą: