Kolejna ciepła majówka przyciągnęła nad brzegi rzeki Wkry bardzo wiele osób. Poziom wody w okolicach Pomiechówka znacznie opadł, a sama rzeka wróciła do swojego koryta. W związku z tym bardzo dużo osób skorzystało z aktywnej formy wypoczynku jakim są kajaki. Od Bolęcina, aż do Pomiechówka co kilka kilometrów można było spotkać małe i większe grupki kajakarzy spływających w dół rzeki. Nie zabrakło też amatorów słonecznych oraz wodnych kąpieli.

Rzeka Wkra zaliczana obecnie do jednych z najczystszych rzek na Mazowszu z roku na rok staje się coraz bardziej popularna wśród ludzi lubiących aktywnie spędzać swój wolny czas. Nad Wkrę przyjeżdżają wędkarze, osoby lubiące poleniuchować, grupki osób, które chcą popływać kajakiem oraz rowerzyści. Dolina Wkry posiada bardzo liczne szlaki rowerowe, które prowadzą przez najciekawsze tereny. Nad Wkrą można znaleźć również kilka gospodarstw, które mają w swojej ofercie jazdę konną.

Wybierając się nad Wkrę warto jest tak sobie zaplanować czas, aby połączyć przyjemne z pożytecznym i np. rano zwiedzić z przewodnikiem bardzo bogatą w historię Twierdzę Modlin (wymagana jest wcześniejsza rezerwacja, którą możemy dla państwa dokonać), a później skorzystać z naszej wypożyczalni kajaków i spłynąć sobie kilka kilometrów wybranym wcześniej odcinkiem rzeki Wkry rozkoszując się pięknem tutejszej przyrody.