Oferta spływów kajakowych Wkrą dla szkół przeznaczona jest głównie dla młodzieży, która ukończyła 14 lat. Spływy kajakowe zaliczane są do turystyki kwalifikowanej, którą można uprawiać wg różnych definicji po ukończeniu 14 roku życia. Nie oznacza to, że dzieci ze szkół podstawowych nie mogą uczestniczyć w takich spływach. Dzieci poniżej 14 roku życia mogą również brać udział w spływach kajakowych, jednak ważne jest, aby w kajaku była również osoba dorosła, np. rodzic. Oferta spływów kajakowych Wkrą dla dzieci i młodzieży to propozycja aktywnego spędzenia czasu poza szkołą, czasu w którym młodzież integruje się, kształtuje swój charakter, odkrywa piękno otaczającej ją przyrody. Spływy kajakowe to bardzo ciekawa lekcja geografii, przyrody, historii i wielu innych zagadnień, które można młodym ludziom przekazać w praktyce.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu proponujemy spływ kajakowy rzeką Wkrą na odcinku od Śniadówka do Pomiechówka. Odcinek ten należy do jednych z najładniejszych tras kajakowych dolnej Wkry. Trasa liczy 10 kilometrów i prowadzi przez bardzo urozmaicony teren brzegowy rzeki. Rzeka na tym odcinku jest płytka i płynie bardzo spokojnie mijając zadrzewione niskie, a czasem i wysokie na kilka metrów brzegi. W połowie spływu, tuż przed miejscowością Kosewko Wkra przepływa przez kilometrowy odcinek Rezerwatu Przyrody Dolina Wkry, który usytuowany jest w Lasach Pomiechowskich. Dalej za kładką – mostem w Kosewku ostatnie kilometry rzeka lekko meandruje mijając z lewej strony las, a z prawej łąki i lokalną drogę łączącą Pomiechówek z Kosewkiem, Szczypiornem, Śniadówkiem, Błędowem i Borkowem. Spływ kończymy przed mostem drogowym w Pomiechówku. Na pokonanie 10 kilometrowej trasy należy przeznaczyć od 2,5 do 3,5 godz.

Po zakończonym spływie proponujemy zajęcia w parku linowym na terenie Pomiechówka. Park linowy znajduje się dosłownie na drugim brzegu rzeki. Oddany został do użytku wiosną 2014 roku i od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Bez wątpienia zajęcia w parku linowym prowadzone pod okiem instruktorów to doskonała zabawa, nauka koordynacji ruchowej i koncentracji. To co z perspektywy ziemi wydaje się proste, po wejściu na poszczególne przeszkody na górze ulega zmianie. Program zajęć linowych został podzielony na dwie trasy: trasę średnią przeznaczoną głównie dla dzieci ze szkół podstawowych oraz trasę dużą dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zajęcia w parku linowym kończy posiłek w postaci gorącej zupy lub ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Na zorganizowanie wycieczki na spływ kajakowy Wkrą w czasie roku szkolnego idealnie nadają się takie miesiące jak: kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień i październik. Oczywiście warunkiem jest słoneczny i w miarę ciepły dzień. Dlatego też przyjmując zamówienia na organizację takiego programu staramy się być elastyczni, ponieważ planując spływ kajakowy z dużym wyprzedzeniem nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody za kilka dni, tydzień, czy miesiąc. W przypadku deszczowego dnia wyprawę taką można bez kosztowo odwołać lub przełożyć na inny termin.

Przykładowy program:

 • godz: 9:00 przyjazd grupy w umówione wcześniej miejsce,
 • godz: 9:00 – 10:00 zapoznanie uczestników z regulaminem i sprzętem, omówienie zasad bezpieczeństwa, podział na załogi, krótki pokaz pływania i manewrowania kajakiem, wydanie kamizelek asekuracyjnych lub ratunkowych,
 • godz. 10:00 – 13:00 spływ kajakowy
 • godz. 13:00 – 13:30 zakończenie spływu, podsumowanie.
 • godz. 13:30 – 14:30 ognisko z kiełbaskami lub obiad w Restauracji Magnolia
 • godz. 14:30 – 16:30 przejście do parku linowego i zajęcia pod okiem instruktora lub instruktorów w zależności od ilości osób,

Cena spływu: 92 zł/os. przy grupie min 20 osób.
Cena zawiera: podatek VAT 23%, wypożyczenie kajaków dwuosobowych z wiosłami i kamizelkami asekuracyjnymi lub ratunkowymi, opiekę jednego ratownika na 10 osób (5 kajaków), jeden kajak dwuosobowy dla kadry, ubezpieczenie NNW na kwotę 10.000,00 zł.

Koszt dodatkowy:

 • przygotowanie ogniska z kiełbaskami i dodatkami w postaci pieczywa, musztardy, keczupu i soku – 25 zł/os
 • alternatywnie zamiast ogniska – obiad w cenie 25 – 30 zł/os
 • zajęcia w parku linowym – tu znajduje się więcej informacji

W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości, śmiało prosimy dzwonić: tel. 22 785 01 01 lub 601 397 791. Wypoczynkiem dzieci i młodzieży zajmujemy się od 1995 roku.

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Piotr

  Bardzo dobry pomysł, aby dzisiejszą młodzież trochę rozruszać.

 2. Ania

  Moja klasa skorzystała z tej propozycji i w ub. tygodniu mieliśmy możliwość przekonać się w rzeczywistości jak to jest. Było super ! Polecam !

 3. Magdalena Bednarkiewicz

  Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Młodzieży bardzo się podobało. Wszystko było wręcz wzorowo, nawet pogoda się dostosowała.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Magdalena Bednarkiewicz
  ZSE Mińsk Mazowiecki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.