Weekend majowy zbliża się dużymi krokami i każdy z nas planuje sobie swój wolny czas. Jedni z całą pewnością wyjadą w góry, by nacieszyć oczy wspaniałymi widokami, inni wybiorą się nad morze, by powdychać trochę świeżego powietrza, jeszcze inni zaplanują sobie zwiedzanie różnych atrakcji turystycznych. Będą i tacy którzy wybiorą się na spacery do pobliskich parków i ogrodów, czy też wyruszą na wędrówkę rowerową po najbliższej okolicy. Ale będą i tacy, którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić, dlatego też wychodzimy z propozycją spędzenia tego czasu w kajaku, nad wodą.

Proponujemy w ten weekend majowy spływy kajakowe Wkrą, rzeką bardzo spokojną, malowniczą, czystą i przede wszystkim bezpieczną. Bardzo dobry dojazd do niemal każdej miejscowości położonej nad rzeką Wkrą umożliwia zaplanowanie trasy krótszej, dłuższej oraz optymalnej ze względu na wiek, płeć oraz umiejętności i doświadczenie w pływaniu kajakami. W zależności od grupy zawsze staramy się podpowiedzieć i wybrać odpowiednią długość trasy na 3, 4, czy też 5 godzin płynięcia.

Najbardziej popularnymi trasami spływów kajakowych w niedalekiej odległości od Warszawy są odcinki rzeki Wkry od Jońca do Pomiechówka – 26 km, od Borkowa do Pomiechówka – ok. 15 km, od Śniadówka do Pomiechówka – ok. 10 km oraz ostatnio cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem 10 kilometrowy odcinek z Pomiechówka do Modlina Twierdzy. W przypadku zainteresowania wyżej położonymi odcinkami rzeki Wkry lub spływu na kilka dni zawsze staramy się doradzić i zaplanować odpowiednią trasę.

Wybierając się w weekend majowy w okolicę Wkry można również połączyć przyjemne z pożytecznym i zaplanować sobie tak czas, aby pozwiedzać najbliższe okolice, pospacerować wybranymi szlakami turystycznymi, wypożyczyć rower i udać się na trasy niedostępne dla samochodów i pieszych oraz spędzić kilka godzin w kajaku podziwiając krajobraz z nurtu rzeki. Serdecznie zapraszamy, na wszystkie pytania staramy się odpowiadać na bieżąco, tel.  60 139 7791.