Po dwóch miesiącach ciepłych wakacji pogoda w dalszym ciągu sprzyja kajakarzom, dlatego też zapraszamy na wrześniowe spływy kajakowe Wkrą.  W tym roku początek września jest wyjątkowo ciepły, a to  z kolei skłania wszystkich do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Zatem zachęcamy  i zapraszamy nad złocistą Wkrę, gdzie można już obserwować zbliżającą się jesień, gdzie drzewa nad brzegami rzeki po świeżej i bujnej zieleni zaczynają zmieniać swoje kolory na złociste, a poranne mgły tworzą niepowtarzalny nastrój. Wrześniowe spływy kajakowe Wkrą nie są takie same jak wiosną, czy latem. Każda pora roku z kajaka wygląda inaczej i  każdy odcinek rzeki prezentuje się inaczej…

W nadchodzące weekendy września przygotowaliśmy dla Państwa następujące propozycje tras:

 1. Borkowo – Pomiechówek, godz. zbiórki 10:30, miejsce zbiórki: Pomiechówek, koszt 70 zł/kajak.
  Trasa spływu liczy niespełna 16 km i prowadzi przez bardzo malowniczy odcinek rzeki Wkry, w tym przez rezerwat przyrody Dolina Wkry. Na pokonanie całej trasy należy przeznaczyć ok. 4-5 godzin.
 2. Śniadówko – Pomiechówek, godz. zbiórki 12:00, miejsce zbiórki: Pomiechówek, koszt 70 zł/kajak
  Jest to idealna trasa dla rodzin z dziećmi oraz dla tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z kajakami. Całość liczy niespełna 10 km i również prowadzi przez jeden z ładniejszych polodowcowych odcinków rzeki. Na spływ ze Śniadówka do Pomiechówka należy zarezerwować sobie 2-3 godziny.
 3. Pomiechówek – Modlin Twierdza, godz. zbiórki 13:30, miejsce zbiórki: Modlin Twierdza, koszt 70 zł/kajak.
  Płynąc z Pomiechówka do Modlina Twierdzy przy odrobinie szczęścia mamy możliwość zobaczyć zimorodka, czaplę siwą, czy nawet bielika szybującego nad Narwią. Osoby wypożyczające kajaki płyną końcowe 4 km rzeką Wkrą i 4 km rzeką Narew. Na spływ kajakowy z Pomiechówka do Modlina Twierdzy należy zarezerwować sobie ok. 2 godziny.
 4. Jeżeli chcecie spędzić trochę więcej czasu w kajaku i poznać rzekę na dłuższym odcinku oraz poczuć magię porannych mgieł unoszących się nad Doliną Wkry polecamy odcinek liczący 26 km z Jońca do Pomiechówka. W tym przypadku proponujemy zbiórkę we wczesnoporannych godzinach. Na spływ kajakowy z Jońca do Pomiechówka należy przeznaczyć ok 6-7 godzin. Trasa łatwa ale ze względu na długość polecamy ją osobą z doświadczeniem.

Informacje praktyczne:

 1. Wrześniowe spływy kajakowe obejmują ofertę wypożyczenia sprzętu kajakowego i przewozu osób na określonych powyżej odcinkach. Nie jest to oferta spływów zorganizowanych.
 2. Uczestnicy płyną samodzielnie i na własną odpowiedzialność oraz ponoszą pełną odpowiedzialność za wypożyczony sprzęt.
 3. Oferujemy kajaki polietylenowe: dwuosobowe typu ProTour 470 i Vista oraz jednoosobowe typu Traper i Trek (kajak ze sterem).
 4. Należy ze sobą zabrać (opcjonalnie): worki foliowe na śmieci i ew. na mokrą odzież, worki wodoodporne (kajakowe) na rzeczy, filtry przeciwsłoneczne, coś na komary i inne insekty, pokrowiec wodoodporny na komórkę i inne dokumenty, ręcznik kąpielowy, kąpielówki – strój kąpielowy, obuwie do brodzenia w wodzie – najlepiej buty kajakowe z pianki lub zwykłe tenisówki wiązane, okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem (kapelusz), jasna koszulka z długim rękawem najlepiej bawełniana, kurtkę lub pelerynę przeciwdeszczową, aparat fotograficzny, papier toaletowy lub mokre chusteczki, jedzonko wg uznania, dokumenty, pieniądze, telefon komórkowy i inne wg potrzeby.
 5. Nie wypożyczamy sprzętu osobom nie trzeźwym oraz takim, którzy zamierzają spożywać alkohol w czasie spływu.
 6. Zapraszamy rodziny z dziećmi, grupy znajomych, osoby indywidualne oraz tych wszystkich którzy chcą poznać walory turystyczne i krajobrazowe rzeki Wkry.
 7. Aby zarezerwować kajak, należy zadzwonić pod nr 601 397 791 i podać wybrany odcinek. Potwierdzenie wypożyczenia kajaka wraz z dokładnym miejscem zbiórki wysyłane jest sms-em.

Poniżej kilka przykładowych zdjęć naszych kajaków, przyrody oraz naszych klientów.