Kategoria Spływy kajakowe

Kajakiem z Kępy Juranda ze Spychowa do Rydzyna Włościańskiego

Tym razem proponujemy Wam urokliwy odcinek środkowej Wkry. Przepłyniecie kajakiem z Kępy Juranda ze Spychowa do Rydzyna Włościańskiego. Jest to jedyna taka okazja w tym roku, aby przepłynąć 15 lub 23 km niezwykle ciekawym i urozmaiconym odcinkiem z Siciarza przez Bieżany do Rydzyna Włościańskiego. Początkowy odcinek rzeki Wkry płynie przez kilkaset metrów uregulowanym korytem, później charakter rzeki zmienia się. Brzegi zwężają się, a nad lustrem wody pojawia się parasol z gałęzi wierzb. Miejscami rzeka rozlewa się leniwie po łąkach, a miejscami wcina się w wysokie skarpy porośnięte drzewami. Krajobraz zmienia się z kilometra na kilometr. Malowniczo położone pola namiotowe w Bieżanach oraz Rydzyniu Włościańskim wynagrodzą trudy wiosłowania.

Informac...

Czytaj więcej

Kilometraż rzeki Wkry od źródeł do ujścia

Kilometraż rzeki Wkry od źródeł w okolicach wsi Januszkowo do ujścia w Nowym Dworze Mazowieckim postanowiłem zamieścić na tej stronie w odpowiedzi na liczne zapytania wielu osób przemierzających rzekę nie tylko od Działdowa do Nowego Dworu Maz., ale też coraz częściej od Nidzicy do Działdowa. Tak jak już wcześniej pisałem, kilometraż górnej i środkowej Wkry od Nicka do Strzegowa znacznie odbiega od rzeczywistości. Mój kilometraż powstał w wyniku faktycznie naniesionego śladu za pomocą urządzenia Garmin 60CSx, dodatkowo został zweryfikowany na podstawie śladów tworzonych wirtualnie na podstawie map satelitarnych i dodatkowo też zgadza się z kilometrażem umieszczonym w książce „Wkra i jej dopływy” autorstwa Jakuba Jagiełły.

Poniżej mapa z naniesionymi ...

Czytaj więcej
oferta-splywow-kajakowych-wkra-szkol

Oferta spływów kajakowych Wkrą dla szkół plus zajęcia w parku linowym

Oferta spływów kajakowych Wkrą dla szkół przeznaczona jest głównie dla młodzieży, która ukończyła 14 lat. Spływy kajakowe zaliczane są do turystyki kwalifikowanej, którą można uprawiać wg różnych definicji po ukończeniu 14 roku życia. Nie oznacza to, że dzieci ze szkół podstawowych nie mogą uczestniczyć w takich spływach. Dzieci poniżej 14 roku życia mogą również brać udział w spływach kajakowych, jednak ważne jest, aby w kajaku była również osoba dorosła, np. rodzic. Oferta spływów kajakowych Wkrą dla dzieci i młodzieży to propozycja aktywnego spędzenia czasu poza szkołą, czasu w którym młodzież integruje się, kształtuje swój charakter, odkrywa piękno otaczającej ją przyrody...

Czytaj więcej
Spływy grupowe Wkrą

Spływy grupowe

Spływy grupowe coraz częściej cieszą się dużą popularnością. Są organizowane przez różnego typu zakłady pracy, szkoły, biura podróży, osoby prywatne i inne instytucje w formie eventów, wycieczek turystyczno – krajoznawczych, imprez integracyjnych, spotkań biznesowych i innych. Spływy grupowe pozwalają poznać samego siebie, swoich znajomych, kolegów, współpracowników, podziwiać otaczającą nas przyrodę, wyrabiają cenne nawyki, ukazują ukryte uzdolnienia i umiejętności, uczą podporządkowania się ogółowi i przekładania potrzeb innych nad własnymi.

Rzeka Wkra jest idealnym miejscem na organizację spływów grupowych...

Czytaj więcej