Błędowo to niezwykle piękna miejscowość położona 40 km od Warszawy i zaledwie 13 km od Pomiechówka. Jest to cudowny zakątek oferujący każdemu nieustający kontakt z przyrodą dowolną porą roku. Błędowo daje turystom prawie wszystko, czego mogliby oczekiwać od takiego miejsca. Piękno ostępów leśnych, uroki rzeki Wkry, oraz malownicze jezioro. Wszystko to jest tu w zasięgu ręki.

Każdy kto chce oderwać się od codzienności z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie w tym urokliwym zakątku, który coraz częściej spełnia funkcje rekreacyjną i turystyczną. Miejscowi przedsiębiorcy dobrze o tym wiedzą i z roku na rok przygotowują coraz więcej atrakcji dla odwiedzających. Spływy kajakowe, wędkarskie eskapady, rodzinne grzyborania, jazda konno, przejażdżki bryczką, czy zimowe kuligi, to tylko nieliczne atrakcje jakie czekają tu na turystów.

Okolice Błędowa obfitują w niesamowite miejsca, rekreacyjne – wielkie połacie terenów zielonych, jak i turystyczne – chociażby liczne fortyfikacje Twierdzy Modlin, chcąc spędzić ciekawy weekend z łatwością można zaplanować wspaniałą wycieczkę po atrakcjach okołobłędowskich, a po ogromie wrażeń wrócić do spokojnego Błędowa.

Historycznie Błędowo związane jest z osadnictwem na tych terenach na przełomie XVIII i XIX wieku kolonistów holenderskich. Dziś wiemy, że w 1827 roku Błędowo miało 15 domów i 136 mieszkańców. Błędowo, tak jak i inne położone po zachodniej stronie Wkry wsie kolonijne i rzędowe częściowo posadowione jest na terenach zalewowych rzeki a częściowo powyżej. Holenderski krajobraz kulturowy do dziś niestety się nie zachował. Do dziś zachowane są jedynie dwa budynki pochodzenia holenderskiego we wsi Pomocnia oraz Borkowo To najlepszy dowód na to, że wielka historia potrafi rozgrywać się tuż za miedzą.

żródło: Bledowo.pl