Dzień dziecka w kajaku, to jedna z wielu ciekawych propozycji spędzenia sobotnio – niedzielnego czasu na świeżym powietrzu z dala od zatłoczonych ulic i zadymionych miast. To oferta pozwalająca na aktywny rodzinny wypoczynek na łonie przyrody w bliskości jednej z najczystszych rzeka na Mazowszu. Rzeka Wkra idealnie nadaje się na spływy rodzinne z małymi dziećmi, jest rzeką czystą, płytką i bezpieczną. Płynie wśród łąk i lasów mijając większe i mniejsze miejscowości.

Rozmawiając z wieloma osobami, znajomymi, czy też klientami bardzo często widzimy na ich twarzy zdziwienie i przerażenie, gdy poruszamy temat spływu kajakowego z małymi dziećmi. Odbierają ten fakt jako szczyt nieodpowiedzialności, tymczasem życie pokazuje coś innego. Coraz więcej rodziców decyduje się na zabranie mniejszych lub większych dzieci na spływ kajakowy. Dzieci w kajaku zachowują się na ogół bardzo spokojnie, są zainteresowane zmieniającym się otoczeniem, możliwością zamoczenia rąk w wodzie, a jeżeli do tego zabierzemy jakąś interesującą rzecz do kajaka, to możemy być spokojni, że dziecko wytrzyma w kajaku całą zaplanowaną trasę.

Planując wyprawę kajakową z dzieckiem należy uwzględnić wszystkie „za” i „przeciw”. W pierwszej kolejności należy odpowiednio przygotować się do takiego spływu, następnie zadzwonić do wypożyczalni i zarezerwować sobie kajak wspominając, że będziecie płynąć z małym dzieckiem – jest to bardzo ważne, ponieważ właściciel wypożyczalni będzie wiedział, że musi przygotować również odpowiednią kamizelkę asekuracyjną. Warto również zapytać o polecane trasy i odpowiednie godziny. Kolejną rzeczą  jest sprawdzenie pogody. Z dzieckiem na kajaki należy wybierać się w ładny słoneczny dzień, spływ kajakowy ma być przyjemnością, a nie karą.

Najbliższa sobota i niedziela zapowiada się bardzo ładnie, więc jeżeli ktoś z Państwa zdecyduje się na to, by spędzić dzień dziecka w kajaku na rzece Wkrze, to serdecznie zapraszamy do naszej wypożyczalni. Przygotowaliśmy kilka krótkich i ciekawych tras na 2, 3 i 4 godziny spływu w zależności od czasu, który chcecie spędzić nad rzeką Wkrą. Wszystkich zapraszamy do Pomiechówka (wcześniej wymagana jest rezerwacja telefoniczna: 601 397 791), z centrum Warszawy to zaledwie czterdzieści kilka kilometrów.