Wyprawa pociągiem z Warszawy do Pomiechówka na kajaki to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają własnego środka lokomocji lub nie chcą z niego korzystać, a pragną aktywnie spędzić swój wolny czas udając się na spływ kajakowy rzeką Wkrą. Z centrum Warszawy do Pomiechówka jest nie całe 50 kilometrów, co daje nam ok. jednej godziny jazdy pociągiem. Rzeka Wkra nazywana coraz częściej „Krutynią Mazowsza” z roku na rok ze względu na swoją malowniczość, czystą i płytką wodę zyskuje na popularności wśród osób, które aktywnie chcą wypocząć w kajaku.

Przez Pomiechówek przebiega linia kolejowa nr 9, która łączy stacje Warszawa Wschodnia i Gdańsk Główny przez Ciechanów, Działdowo, Iławę Główną, Malbork i Tczew. Pierwszy odcinek linii kolejowej, Gdańsk Główny – Tczew Wisła, oddany został do użytku w dniu 6 sierpnia 1852 r. Wówczas posiadał on tylko jeden tor i nie był zelektryfikowany. Pierwszym zelektryfikowanym odcinkiem linii od strony Warszawy był odcinek Warszawa Wschodnia – Legionowo, oddany został do użytku w 1972 roku. Podczas elektryfikacji linii wybudowano nowe przystanki osobowe, były nimi Studzianki Nowe, Kątne, Jackowo Dworskie, Kałęczyn i Krośnice Mazowieckie. Linią kolejową nr 9 jeżdżą pociągi pospieszne, towarowe oraz lokalne, te ostatnie zatrzymują się na mniejszych stacjach takich jak: Modlin, czy też Pomiechówek.

Aby w pełni skorzystać z naszej oferty spływów kajakowych rzeką Wkrą przy planowanym dojeździe pociągiem z Warszawy do Pomiechówka należy wcześniej zadzwonić do nas i zarezerwować sobie odpowiednią ilość kajaków na właściwą godzinę i odpowiedni dzień. Po potwierdzeniu rezerwacji umawiamy się na dworcu PKP w Pomiechówku i z tego miejsca wywozimy naszych klientów w górę rzeki. Najczęściej są to miejscowości Joniec i Borkowo. Z Jońca do Pomiechówka rzeką jest ok. 26 km, na ten odcinek należy sobie zarezerwować min. 6 godzin. Z Borkowa do Pomiechówka rzeką jest ok. 15 km i na ten odcinek spływu rzeką Wkrą należy zarezerwować sobie min. 4 godziny. Zakończenie spływu następuje w Pomiechówku przed mostem drogowym, skąd na dworzec kolejowy jest nie całe pół kilometra.

Pociągi z Warszawy przez Legionowo, Janówek, Nowy Dwór Mazowiecki oraz Modlin w godzinach rannych kursują z częstotliwością średnio co godzinę. Z naszymi klientami najczęściej umawiamy się w Pomiechówku o godz. 7:49, 8:47, 9:40, 10:22 lub 11:02. Przyjazd o tych godzinach do Pomiechówka pozwala na odpowiedni dobór trasy spływu w zależności od potrzeby i umiejętności. Z powrotem do Warszawy również nie ma problemu, pociągi z Pomiechówka odchodzą o godz. 15:47, 16:29, 16:47, 17:19, 18:02, 18:50 lub 19:17. Aktualny rozkład jazdy pociągów zawsze można sprawdzić na stronie www.rozklad-pkp.pl.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Dorota

    Przydatna informacja, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, kto nie posiada własnego samochodu. A tak w ogóle, to cały serwis jest bardzo wyjątkowy. Gratuluję pomysłu i wytrwałości.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.