Rozpoczęcie sezonu kajakowego 2014 na Wkrze planujemy na niedzielę 06.04.2014 roku. Wszystkie nasze kajaki w tym tygodniu obudziły się z zimowego snu i ujrzały światło dzienne. Temperatura powietrza nie jest jeszcze zbyt wysoka, ale przy dobrym przygotowaniu się i odpowiednim ubiorze da się płynąć. Słoneczko zamówione i ma świecić cały dzień. Kilka osób już się zadeklarowało, jednak mamy jeszcze wolne kajaki, więc jeżeli tylko macie ochotę, to serdecznie zapraszamy.

Planujemy spłynąć z Borkowa do Pomiechówka. Jest to odcinek liczący ok. 15 km na trzy – cztery godziny płynięcia. Stan wody na Wkrze jest dosyć wysoki, więc nie trzeba się obawiać przeszkód za mostem w Borkowie, wystających kołków w Błędowie, czy też kamieni w nurcie rzeki pod kładką w Kosewku. Spotykamy się w Pomiechówku o godz. 10.00 przy moście drogowym nad Wkrą. Wcześniej wymagane jest zgłoszenie telefoniczne: 601 397 791. Koszt spływu – promocyjnie 40 zł/za kajak.

Zważywszy, że to nie jest jeszcze lato należy odpowiednio się do takiego spływu przygotować. Koniecznie zabierzcie ze sobą: czapkę, kurtkę przeciwdeszczową, coś ciepłego pod kurtkę, długie – najlepiej nie przemakalne spodnie oraz gumowce lub inne tego typu nieprzemakające botki. Jeżeli komuś mocno marzną ręce, to można zabrać również ze sobą rękawiczki. No i oczywiście najważniejsza sprawa, na wszelki wypadek zabieramy zapasowe ubranie!

My osobiście rozpoczęcie sezonu kajakowego zrobiliśmy sobie w ubiegłym tygodniu. Przez dwa dni płynęliśmy Biebrzą od Sztabina do Twierdzy Osowiec podziwiając przyrodę i tysiące ptaków, które przyleciały nad rozlewiska Biebrzańskiego Parku Narodowego. Pogoda była wymarzona, cały czas świeciło nam słońce, jednak temperatura odczuwalna nie była zbyt wysoka, dlatego też ciepłe ubranie i czapki były mocno wskazane.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Tomek

    No to startujemy ! Ja (Tomek) z Ewą piszemy się na bank.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.